Kiirlaen
Kes meist poleks olnud kiires rahahädas, kus oleks hädasti vaja kiirelt lisaraha või laenu ootamatute väljaminekute jaoks? Kiirlaen on just selline laen, mis on mõeldud kiirelt kättesaamiseks ning kiirelt tasumiseks. Tegu on kindlasti ühe Eesti populaarseima laenutootega ning seda juba mitmeid aastaid.
Milline laen on kiirlaen?
Kiirlaenuks nimetatakse laenu, mis laekub teie kontole kiiresti ning mille summa on suhteliselt väike (100-2000€). Kiirlaenu iseloomustab samuti lühike tagasimakseperiood ning pigem kõrge laenuintress. Kiirlaenu saate enamasti kätte samal päeval, mil laenu taotlesite ning enamasti on laenu tagasimakseperiood ühest kuust kuni ühe aastani. Kiirlaenu kahjuks räägib enamasti kõrge laenuintress mis võib küündida kuni 40-50% aastas.
Selline laenuintress tähendaks tuhande eurose laenu puhul, et peaksite tagasi maksma tuhat nelisada- või viissada eurot, mis on kindlasti kallim, kui laenu võtta näiteks mõnelt tuttavalt või pereliikmelt. Siinkohal tasubki mõelda, kas olete kindel, et suudate kiirlaenu kiirelt tagasi maksta ning kaaluda kas saaksite laenu võtta kusagilt mujalt. Juhul, kui teil peaksid tekkima makseraskused või niivõrd väikse laenu tagasimaksmisega probleeme, võib see tulevikus saada saatuslikuks näiteks kodulaenu taotlemisel.
Miks on kiirlaenud niivõrd populaarsed?
Kindlasti on üheks peamiseks põhjuseks, miks kiirlaenud Eestis niivõrd populaarsed on see, et kiirlaenu saate taotleda ilma kodust lahkumata ning võimalus, et võite raha kontole saada kuni juba mõnekümne minuti jooksul pärast laenutaotluse esitamist (erinevad laenuandjad pakuvad võimalusi ka koheseks rahaülekandeks lisatasu eest ükskõikmillisesse panka).
Veel mõned aastad tagasi väljastati kiirlaene ilma isiku tuvastamiseta, kuid tänaseks on sellised praktikad kadunud. Esmakordsel laenuvõtmisel kasutavad peaaegu kõik laenuandjad isikutuvastust, olgu selleks digitaalne isikutuvastus või võimalus minna kohale ettevõtte- või postkontorisse.
Üheks lisaplussiks kiirlaenude puhul on ka fakt, et kiirlaene väljastatakse mõnel juhul ka näiteks sularahas, mis peaks olema eriti sobilik neile inimestele, kes ei soovi laenuraha oma pangakontol näidata. Sellistel juhtudel peaksite aga arvestama, et sularahas võetud laene tuleb enamasti käia igakuiselt ka postkontoris maksmas, mis ei pruugi seda vaeva väärt olla. Lisaks mainitule lisanduvad laenumaksetele ka teenustasud.
Otsite kiirlaenu? Vaadake millised on Eesti parimad kiirlaenude pakkumised kiirlaenud.ee leheküljelt. Seal on võrreldud populaarseimaid kiirlaenude pakkumisi ning reastatud need parimate tingimuste järgi. Vaadake lähemalt.
Kiirlaen ning krediidikontod
Üha rohkem on erinevad laenuandjad hakanud pakkuma teenust, mida kutsutakse krediidikontoks. Tegu on krediitkaardi ning laenu vahepealse tootega mis on sisuliselt krediidilimiit antud laenupakkuja juures. Ehk, saate võtta niipalju raha vastava summa ulatuses kui teil hetkel tarvis on. Krediidikonto sarnaneb krediitkaardile ning intressid tuleb tasuda vaid kasutatud summa pealt. Kui te vaatate erinevaid krediidikontode pakkumisi pidage kindlasti silmas, kas krediidikonto intressimäär on kuu- või aastapõhine ning seda, kas raha võtmisega krediidikontolt kaasneb teenustasu või mitte.
Kiirlaen vs Väikelaen
Kindlasti on kiirlaen hea alternatiiv, kui teil on kiiresti vaja lisaraha näiteks paari tunni jooksul, eriti vältimatute kulutuste puhul. Sellegipoolest võiksite kaaluda, kas antud väljaminek võiks 1-2 päeva oodata, et saaksite võtta näiteks väikelaenu mille intress on soodsam. Kindlasti ei tasu kiirlaenu võtta pidutsemiseks või lihtsalt laiaks löömiseks, tegu on ikkagi laenukohustusega ning laenumakseid peate maksma igakuiselt.
Kiirlaen maksehäirega
Kiirlaenu maksehäirega enamasti ei väljastata, kuid on erandeid. Ei ole harvad juhused, kus inimesed on võtnud mitmeid laene ning sattunud makseraskustesse. Seejärel võtnud järgmise laenu, et olukorda lappida jne. Kui teil peaks olema selline olukord ning olete kõik muud variandid peale laenamise välistanud, võite kaaluda laenude refinantseerimist, mis tähendab erinevate laenude üheks laenuks tegemist.